Volt egyszer egy SZAKMAI NAP....:)

2016. szeptember 16-án az MKE Gyermekkönyvtáros Szekciójának őszi szakmai napja Dunaújvárosban került megrendezésre. Az ország minden szegletéből érkeztek könyvtárosok, hogy megismerkedjenek a József Attila Könyvtárral, a gyermekkönyvtárosok munkájával és egy kicsit a várossal is.

Fél 11-től folyamatosan érkeztek a jelentkezők Bátaszékről, Békéscsabáról, Budapestről, Maglódról, Miskolcról, Perkátáról, Sárbogárdról, Székesfehérvárról, Szekszárdról, Törökszentmiklósról és Veszprémből. 11 órakor a Cimborák műsorával kezdődött a programsorozat. Tóth Éva, könyvtárvezető köszöntője után a Gyermekkönyvtáros Szekció által alapított VándorBagoly díj ünnepélyes átadása következett. A díjat egy évvel ezelőtt Törökné Antal Mária, Marcsi néni, a József Attila Könyvtár gyermekkönyvtárosa érdemelte ki. A VándorBagoly díj most a Békés Megyei Könyvtár Gyermekkönyvtárának lelkes csapatához szállt tovább.

Ezt követően a harminc fős csapat elindult, hogy felfedezze a dunaújvárosi könyvtárat a pincétől a padlásig. Megtekinthették a kötészetet, a feldolgozó és a gazdasági irodákat, a raktárakat, majd az olvasói tereket a felnőttkönyvtárban. Végül részletes, vetítéssel egybekötött beszámolót hallgathattak meg a gyermekkönyvtárban zajló színes munkáról a két könyvtáros, Törökné Antal Mária és Pokornyi Orsolya előadásában.

Majd a nap legizgalmasabb programja következett, az erkölcstan bemutatóóra a Dózsa György Általános Iskola 4/c. osztály tanulóinak aktív közreműködésével. A foglalkozást könyvajánlás, vetítéssel egybekötött interaktív beszélgetés, közösségformáló, önismereti és dramatizációs játékok is színesítették. Az óra nagy sikert aratott mind módszereiben, mind felépítésében, ezenkívül dicséretesnek tartották a gyerekek aktív részvételét is.

Az ebédszünet után kerekasztal-beszélgetéssel folytatódott a program. A gyermekkönyvtárosok véleményezték a nap eseményeit, megoszthatták egymással sikereiket, kudarcaikat, tanácsokat adhattak egymásnak. Terítékre kerültek többek között az olvasóvá nevelés nehézségei, a közönségszervezés módjai és hatékonysága, a különböző könyvtárak bevált gyakorlatai és újdonságai is. Végül mindenki levonhatta a tanulságot, sok új tapasztalattal lehetett gazdagabb.

A programot egy séta zárta a dunaújvárosi Szocreál Tanösvényen, melyet Medvegy Zsuzsa múzeumpedagógus vezetett.

A sok pozitív visszajelzés alapján elmondhatjuk, hogy a szakmai nap elérte a célját, hiszen sikeres szakmai párbeszéd bontakozott ki a nap folyamán, és reméljük, hogy az itt szerzett tapasztalatok, ötletek építő jelleggel hatnak a gyermekkönyvtárak jövőbeli munkájában.

 

TOVÁBBI KÉPEK>>>