Kirándulunk, CIMBORÁK!

Április 30-án (vasárnap) délelőtt 10 órakor indulunk útnak Budapestre, hogy ellátogassunk a Festetics Palotába, délután pedig egy érdekes előadás vár ránk a Csodák Palotájában! Még több információt olvashatsz a kirándulásról a hírben! >>>

JELENTKEZÉS HATÁRIDEJE: április 28. (péntek)

PROGRAM:

  11:30 Koncert a Festetics Palotában

Először a Festetics Palotát csodálhatjuk meg, ahol Érdi Tamás ad koncertet a cimboráknak. A zongoramuzsikát színesíti egy-egy történettel, amely a híres zeneszerzők ifjú koráról szól. A koncert hangszerbemutatóval zárul.

14:15 Interaktív előadás a Csodák Palotájában

Öveges József professzor úr, a legendás fizikatanár régi álma volt egy olyan hely, „tudományos játszóterem" megnyitása, ahol kíváncsi gyerekek és felnőttek szabadon kísérletezhetnek, kedvükre ismerkedhetnek a tudomány izgalmas világával. Nevet is adott neki: Csodák Palotája. „Én a megszállottja vagyok annak, hogy másoknak szellemi örömöt okozzak. A meglátás, a tudásgyarapítás örömét és boldogságát akarom egyszerű kísérleteimmel mindenkinek megszerezni" - vallotta. Neki azonban sajnos nem sikerült létrehoznia egy ilyen intézményt, de a gondolat a 90-es évek elején újra életre kelt.

 

INDULÁS: április 30-án (vasárnap) 10 órakor a József Attila Könyvtár parkolójából (Találkozó 9:45-kor!)

ÉRKEZÉS: az esti órákban (19:00 - 19:15) a József Attila Könyvtár parkolójába

A kirándulás önköltséges, tehát a buszt és a belépődíjakat mindenki maga fizeti!

Gyerekeknek és felnőtteknek: 3. 500 Ft

Az útra szendvicset, innivalót hozzatok, és a jó kedveteket se felejtsétek otthon... :)

A kirándulás után pedig várjuk az önkéntes krónikások színes élménybeszámolóját is. Jó készülődést!

 

"A Nemzeti Múzeum mögött húzódó téren álló épület az ország történetében a 18. század óta fontos szerepet játszó Festetics család városi palotája volt, mely az átalakítások ellenére is megőrizte eredeti képét. Még a világháborút megelőzően állami tulajdonba került, mivel Festetics Tasziló 1933-ban bekövetkezett halála után a magyar állam megvásárolta az épületet. 1941-től itt működött a Teleki Pál Történettudományi Intézet, majd utóda, a Kelet-Európai Tudományos Intézet. Több évtizeden keresztül az Országos Széchényi Könyvtár osztályainak és raktárainak adott otthont, végül az ELTE szociológia tanszékének hallgatói tanulhattak e falak közt. Az épület építészeti, városképi, történeti szempontból is fontos számunkra: a 19. századi magyar építészet egyik legnagyobb formátumú magyar építészének, Ybl Miklósnak az alkotása, hatásos eleme a múzeum körül kialakult mágnás-negyednek, alaprajzi elrendezésében, belső dekorációjával tanúja a már eltűnt arisztokrata életformának."

(A Festetics Palota története)