Miről mesélhetnek a festmények?

Három festmény, egy japán fanyomat és a játékok világa.

Rendhagyó tárlatvezetésre hív bennünket a művészettörténet remekműveit bemutató „ Mesél a festmény” című sorozat. A mesterműveken szereplő alakok csaknem megelevenednek a tekintetünk előtt, miközben a legkülönbözőbb dolgokról mesélnek a saját nyelvükön.

A sorozat frissen megjelent kötete a Gyermekjátékok című könyv. Miközben megismerjük a festőket és a festmény keletkezésének korszakát, a kisiskolásokat szórakoztató fejtörők segítik abban, hogy az alkotásokat alaposan szemügyre vegyék. Miért ezt a címet kapta a mű? Három festmény és egy japán fanyomat (Pieter Brueghel: Gyermekjátékok, 1560 Bécs, Szépművészeti Múzeum; Pierre Bergaigne: A kártyázók, 1699 Franciaország,  Szépművészeti Múzeum; Basile de Loose: Körjáték az osztályteremben, 1851 Németország, Szépművészeti Múzeum; Kobajasi Eitaku fametszete, 1888, London) segítésgével megismerheted azokat a játékokat, amelyeket a régmúlt korkban kicsik és nagyok játszottak szerte a világon.

Pieter Brueghel: Gyermekjátékok Pieter Brueghel: Gyermekjátékok
Játsszunk együtt! Mulass te is a falu főterén a többi gyerekkel, kártyázz a főurakkal, járj körtáncot, és próbáld ki az árnyjátékot!

A sorozat eddig megjelent kötetei: Állatok tárlata, Zene és tánc, A négy évszak